Blog Başlık

 • Askorbik asit olarak bilinen C vitamini, yaşamsal kapasitesinin devamı için gerekli olan temel bir besindir[1]. Sağlıklı cilt, kıkırdak, kemik ve kan damarlarının korunmasında çok önemli bir role sahiptir. Aşırı C vitamini eksikliği, anemiye, halsizliğe, vücut ağrılarına ve hareketsizliğe neden olan iskorbüt kişilere yol açabilirsiniz[2]. Bu nedenle bu tür sağlık sorunlarının önlenmesi için yeterli miktarda C vitamini tüketilir.

  c vitamini, vitamin c, c vitamini faydaları
 • Saç köklerini güçlendirmenin en etkili yollarından biri protein açısından zengin sağlıklı bir diyet tüketmektir[1]. Protein, sağlıklı saç büyümesi için yapı taşlarını sağlayan önemli bir besindir. Düşük kaliteli protein tüketmek saçlarınızın rengini kaybetmesine ve zayıflamasına neden olabilirken, yüksek kaliteli protein ise saç köklerinize besin sağlayarak saçlarınızın güçlü uzamasına yardımcı olabilir. Protein içeriği yüksek gıdalar şunları içerir: - Tavuk, hindi ve sığır eti gibi yağsız etler - Somon ve ton balığı gibi balıklar - Yumurtalar - Yunan yoğurt - Mercimek ve fasulye Bu besinleri beslenmenize dahil ederek güçlü ve sağlıklı saç büyümesini destekleyebilirsiniz.

  saç dökülmesi, saç bakım, kepek, saç kökleri bakımı, sağlıklı saçlar
 • Ağda, cilt bakımında yaygın olarak kullanılan bir yöntem. Ağda, sıcak veya soğukta bir patlama yapıcı faydalar sağlar ve daha sonra kökten çıkarma işlemidir[1]. Bu yöntem, cildin pürüzsüzlüğünü ve tüysüz kalmasını sağlar. Ağda, cilt bakımında birçok fayda sağlar. Ağda yöntemi, cildin tüylerden arındırılmasını sağlarken aynı zamanda cildin ölülerden arındırılmasına da yardımcı olur[2]. Bu hücrenin daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.

  ağda, epilasyon, istenmeyen tüyler. tüy giderici
 • Akne tedavisi sadece yüzünüze sürdüğünüz şeyle ilgili değildir; bütünsel resimle ilgili. Yaşam tarzı değişiklikleri sivilcenin kontrolünde ve önlenmesinde büyük bir rol oynayabilir. Akneye eğilimli cildin yönetilmesine yardımcı olabilecek bazı önleyici tedbirler ve yaşam tarzı değişiklikleri şunlardır:

  akne, sivilce, cilt bakım, sivilce tedavisi, akne tedavisi
 • Akneye eğilimli cildin belirtilerini tanımak, onu etkili bir şekilde yönetmenin ilk adımıdır. Normal cilt sağlığı ile potansiyel bir sivilce fırtınasının başlangıcını nasıl ayırt edebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  akne, sivilce, cilt temizleme, cilt bakım
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR