ORİJİNAL ÜRÜN SORGULAMASI

 

Aldığınız ürünün orijinal olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Resmi ithalatçı, distribütör, ecza depoları ve üreticiler ile doğrudan çalışan firmamız, satışını yaptığı tüm ürünlerin bayisi ve/veya doğrudan tedarikçisi konumunda olup, yüksek miktarlı alım imkanlarındaki fiyat avantajlarını siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktadır. Sitemiz üzerinden satışa sunulan ürünler; üretici ve ithalatçı firma garantisinde olup %100 orijinal ürünlerdir.

Takviye edici gıda ürünlerinin orijinallik sorgulaması nasıl yapılır?

Gıda Güvenliği Bilgi Sistemi (GGBS) üzerinden, Onaylı Takviye Edici Gıdalar Listesine tıklayarak, Takviye Edici Gıda Onay Numarası ile sorgulayabilirsiniz. Sisteme ulaşmak için BURAYA tıklayınız.

 

Yukarıda bahsi geçen ve siz değerli müşterilerimize linki verilen Gıda Güvenliği Bilgi Sistemi siz değerli müşterilerimize sadece  böyle bir ürün olup olmadığını, böyle bir ürün varsa üreticisi ve/veya ithalatçısının hangi firma olduğu bilgisine ulaşmanızı sağlamaktadır. Sorgulama sonucu elinizde bulunan ürünün orijinal olduğu anlamına gelmemektedir. 

Satın aldığınız elinizdeki ürün ile ilgili kuşkularınız varsa ve/veya ürünü satın aldığınız satıcıya karşı şüpheleriniz bulunuyorsa besin gıda takviyesi ürünlerinde https://www.alo174.gov.tr/  linkinden tıklayarak T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü yönetimindeki sayfaya ve buradan da şikayet ve iletişim kanalları ( ALO 174 İhbar Hattı , Whatsapp İhbar Hattı , Canlı Destek İhbar Hattı vb. )  vasıtasıyla şikayet ve ihbarlarınızı oluşturabilir, sürecide takip edebilirsiniz. 

Firmamız kuşkularınızın olması durumunda resmi makamlarca denetlenmekten ve şüphelerinizi gidermekten memnuniyet duyacaktır.  

Kozmetik / Dermokozmetik ve Medikal ürünlerinin orijinallik sorgulaması nasıl yapılır?

Ürün Takip Sistemi (ÜTS) üzerinden, ürünün Barkod Numarası ile sorgulayabilirsiniz. Sisteme ulaşmak için BURAYA tıklayınız. Lütfen Kozmetik ve Medikal Ürün sorgulamaları için menü detaylarına dikkat ediniz ve doğru alandan ( Kozmetik ürünler için ayrı, Medikal ürünler için ayrı ) sorgulama yaptığınızdan emin olunuz.

 

 

Yukarıda bahsi geçen ve siz değerli müşterilerimize linki verilen Ürün Takip Sistemi (ÜTS) siz değerli müşterilerimize sadece  böyle bir ürün olup olmadığını, böyle bir ürün varsa üreticisi ve/veya ithalatçısının hangi firma olduğu bilgisine ulaşmanızı sağlamaktadır. Sorgulama sonucu elinizde bulunan ürünün orijinal olduğu anlamına gelmemektedir. 

Satın aldığınız elinizdeki ürün ile ilgili kuşkularınız varsa ve/veya ürünü satın aldığınız satıcıya karşı şüpheleriniz bulunuyorsa Kozmetik ve Dermokozmetik ürünlerinde denetim yetkisi T.C. Sağlık Bakanlığı bünyesinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunda olup BURAYA TIKLAYARAK kurum sayfasına ulaşabilirsiniz. İlgili kurum sayfasında da ilan edildiği üzere 44 44 680 nolu telefondan ve/veya elektronik ortamdan şikayet ve ihbarlarınızı oluşturabilir ve takip edebilirsiniz.

Firmamız kuşkularınızın olması durumunda resmi makamlarca denetlenmekten ve şüphelerinizi gidermekten memnuniyet duyacaktır.

Barkod Numarası Nedir? Barkod Numarası ile Ürün Sorgulaması Nedir?

Öncelikle siz değerli müşterilerimizi doğru bilinen bir yanlış hakkında bilgilendirmek isteriz.

Bir ürün üzerindeki barkod numarası ile herhangi bir sistemden yapılan sorgulama neticesinde ürünün orijinal olup olmadığı belirlenemez. Barkod numarasından ürün orijinalliği sorgulanmaz ve elde edilen bilgi elinizdeki ürünün orijinal olduğu anlamına gelmez.

Ülkemizde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince verilen ve süreçleri takip edilip işleyiş kuralları belirlenen barkod numarasının ne olduğu, kullanım amaçları ve barkod numarası ile ürün sorgulama hakkında bilinmesi gerekenleri öğrenmek için TIKLAYINIZ.

Kozmetik Güvensiz Ürünler Listesi Nedir?

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından denetimler sonucunda karara bağlanmış kozmetik güvensiz ürünler listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Tıbbi Cihaz Güvensiz Ürünler Listesi Nedir? 

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından denetimler sonucunda karara bağlanmış tıbbi cihaz güvensiz ürünler listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Markaların Kendi Web Sitesi Üzerinden Orijinal Ürün Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Ülkemizde bazı markalar kendi web siteleri ve/veya müşteri hizmetleri iletişim hatları üzerinden satın aldığınız ürünlerin orijinallik sorgulamalarına imkan tanımaktadır. Hangi markaların ürünlerinin orijinallik sorgularının nasıl yapılacağı ile ilgili bilgilendirme metnimize ulaşmak ve ürünlerin sorgulamalarını yapabilmek için TIKLAYINIZ.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR