İŞLEM REHBERİ


26 Ağustos 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan "Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcılar ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik"'in 7. maddesine istinaden hazırlanan İşlem Rehberi'ni aşağıda bulabilirsiniz:

Sözleşmenin kurulabilmesi işin mal ve hizmetin seçilmesi, teslimat ve ödeme bilgilerinin girilmesi ile siparişin onaylanması gibi gerekli aşamaları gösterir şekilde teknik adımlar şöyledir: 

1 .  https://dermoailem.com sayfasını internet tarayıcınızda açınız

2.   Satın almak istediğiniz ürünlerin bulunduğu kategoriyi tıklayınız

3.   İlgili kategorinin içinde sol tarafta filtreler ve/veya üst tarafta bulunan sıralama filtreleri veya arama kutucuğunu kullanarak istediğiniz ürün(ler)i bulunuz

4.   Ürün(ler)in üzerine tıklayarak ürün detay sayfasına girip ürün hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz

5.   Ürün detay sayfasında istediğiniz renk,beden ve adeti seçip ve "Sepete Ekle" butonuna basarak sepetinize ekleyebilirsiniz

6.  Ekrana gelen üstten açılan sepette eklediğiniz ürün(ler)in detayını görebilir, sepeti görüntüle butonuna tıklayarak sepete gidebilir(sepet detayları bir sonraki maddede açıklanacaktır) veya satın al butonuna tıklayarak satın alma sürecine girebilirsiniz.

7. Yukarıdaki sepet işaretine tıklayarak sepete ulaşabilirsiniz(üzerindeki rakam sepette bulunan ürün adedini göstermektedir.) ve sepet sayfasında da sepetinizdeki ürünlerin miktarlarını değiştirebilir, dilerseniz tamamen silebilirsiniz. Hediye çeki kodunu ödeme adımında uygulayabilirsiniz.

8.  Yukarıdan açılan sepetten veya sepet sayfasından "Satın Al" butonuna bastığınızda henüz üye girişi yapmadıysanız: üye giriş sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu noktadan itibaren siparişinizi tamamlayabilmeniz için üyelik zorunlu değildir. Üyelik gerçekleştirmeniz durumunda siparişinizin detaylarını, sipariş sürecini ve üyelere özel kampanyaları takip edebilirsiniz. (Henüz üye olmadıysanız üye giriş sayfasında sağ üstte bulunan "Hemen Üye Ol"a tıklayarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz). Eğer üye girişi yapmış iseniz: ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz.

9. Checkout sayfası 2 adımdan oluşmaktadır. Adres Bilgileri ve Ödeme Seçenekleri adımlarından her birini seçtikten sonra "Devam Et" butonuna basarak ilerleyebilirsiniz.

10.Adres adımında daha önceden girilmiş son fatura adresiniz varsa seçili olarak gelecektir. Adres ile ilgili seçimleri tamamladıktan sonra siparişi tamamlaya tıklayıp ödeme aşamasına geçebilirsiniz.

11.Adres adımında kargo şirketlerini ve fiyatlarını görebilirsiniz ve seçim yapabilirsiniz.. 

12.Ödeme adımında varsa hediye çeki kodunuzu girebilirsiniz. Burada girdiğiniz bilgilere göre sipariş için ödemeniz gereken miktar güncellenecektir. Daha sonra da kapıda ödeme ve kredi kartıyla ödeme seçeneklerinden birisini seçin kredi kartını seçtiyseniz kredi kartı bilgilerinizi giriniz.

13.Kredi kartı ödemesinde sırası ile

a.   Kredi kartı bilgileriniz, 3D Secure (3 Boyutlu Güvenlik) seçimi ve taksit imkanı varsa taksit seçeneklerini seçebilirsiniz. 3D Secure seçerseniz checkout adımlarını tamamlayıp ödemeyi tamamla butonuna bastıktan sonra banka tarafından ayrı bir sms gönderilecek ve banka sayfasına yönlendirileceksiniz.

14.Ödeme adımında hediye çeki kodu ve ödemelerinizi tamamladıktan sonra Ön Bilgilendirme Formunu ve Mesafeli Satış Sözleşmesini okuyup onaylamanız gerekmektedir

15.Checkout sayfasındaki 2 adımı da tamamladıktan sonra siparişiniz özet halinde görüntülenecektir. Son kez sepetinizi, fatura, teslimat adresinizi, kargo bilgilerinizi, ödeme bilgilerinizi  buradan kontrol edip ödemeyi tamamla butonuna bastıktan sonra satış işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

a.   Ödemenizin gerçekleşmesinin ardından Dermoailem ile aranızda Mesafeli Satış Sözleşmesi kurulmuş olacaktır.

16.Siparişinizi oluşturduktan sonra vazgeçerseniz. 5 dakika içerisinde hesabım-siparişlerim menüsü altından sipariş numaranızın altında bulunan siparişi iptal et seçeneğini seçerek iptal edebilirsiniz.

Elektronik ticarete ilişkin sözleşmenin, elektronik ortamda saklanıp saklanmayacağı ile bu sözleşmeye alıcının daha sonra aynı ortamda erişiminin mümkün olup olmayacağı ve bu erişimin ne kadar süreyle sağlanacağına ilişkin bilgi:

Elektronik ticarete ilişkin sözleşmenize hesabım-siparişlerim sayfasından istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz ve elektronik ortamda en az 3 yıl süre saklanır.

 

www.dermoailem.com

Biz bir aileyiz…

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR