GARANTİ KOŞULLARI


Mağazamızdaki ürünler imalatçı veya ithalatçı firmaların garantisi altındadır ve her markanın kendi garanti koşulları geçerlidir. www.dermoailem.com isimli web sitemizde T.C. Kanunlarına aykırı unsur teşkil edecek herhangi bir ürün satmadığımızı, satışını yaptığımız medikal türü ürünlerin reçetesiz ürün kapsamında olduğunu, reçetesiz ürünlerin tamamının T.C. Sağlık ve Tarım Bakanlığı onaylı ürünler olduğunu taahhüt ederiz.


İADE KOŞULLARI


Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 7 gün içinde dermoailem.com'a başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için sizden herhangi bir “kargo bedeli” talep edilmez.

 

Ücretsiz kargo şartlarında satın alınan ürünlerden bir ya da bir kaç adedinin iade edilmesi talep edildiğinde, iade edilecek ürünlerin bedellerinin toplamı ilk siparişteki toplam sipariş bedelinden düşüldüğünde kalan tutar ücretsiz kargo tutarından aşağıda kaldığında; sipariş, kargo ücretli olarak değerlendirilir ve iade edilecek tutardan kargo bedeli tahsil edilerek / düşülerek ücret iadesi gerçekleştirilir.  

 

*** Siz değerli müşterilerimizin İade Talebi / Cayma Hakkı başvurularının hızlı cevaplanabilmesi ve ücretsiz kargo hizmeti verilebilmesi için dermoailem.com üzerinden üyelik bilgileriniz ile giriş yaparak ve Hesabım / İade Taleplerim kısmından talep oluşturulması, müşteri temsilcilerimizin değerlendirmesi neticesinde onaylanması ve anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarında kullanılmak üzere kargo kodu oluşturulması gerekmektedir. Kargo kodu oluşturulmamış iade taleplerinde kargo ücreti göndericiye aittir.

 

*** Yukarıda belirtildiği üzere İade Talepleri kısmından onay alınmamış hiçbir ürün müşteri tarafından firmamıza direk kargolanmış ve diğer şartlar ( fatura iadesi, ürünün eksiksiz ve doğru kargolanma koşulları vb.) yerine getirilse de kabul edilmeyecektir.

 

İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.

 

Satın alınan ürünlerin "Cayma Hakkı" dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içerisinde bulunan iç/dış ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm aksesuarlarının ürün ile birlikte hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir.

Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler şunlardır:

*** Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler,

*** Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler

*** Alıcı tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler,

*** Makyaj Malzemeleri

 

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini gibi ürünlerin iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.

 

Ürünlerin kargodan teslim aşamasında kontrol edilmesi ve hasar olması durumunda mutlaka kargo personeli nezaretinde hasar tutanağı tutulması gerekmektedir.  Kargodan teslim alındıktan sonra ürünün hasarlı olduğu konusunda yapılan müracaatlarda iyi niyet çerçevesinde işlem yapılır.  Ancak müşterilerimizin anlayış göstermesi gerekir ki bu durumlarda çok sık suistimal yaşanmakta. Bu nedenle lütfen mutlak suretle kargo paketlerinizi kontrol ederek teslim alınız. **Tutanak tutulmamış hasarlı ürünler iade alınmamaktadır.

 

Firmamız tüm paketleme ve sevkiyat işlemlerini digital görüntüleme sistemleri ile kayıt altına almaktadır. Sipariş içeriğinin eksik çıktığı iddia edildiğinde firmamızın paketleme bölümü görüntü kayıtları incelenir , eksik gönderilen ürün tespit edildiğinde derhal müşteriye iletilir.

 

Müşterilerimize firmamızın dermokozmetik uzmanları tarafından önerilen ürünlerden hoşnut kalınmaması durumunda koşulsuz iade kabul ediyoruz. Ancak kendi istekleri ve kendi iradeleri ile satın aldıkları ürünleri cayma hakkı dışında iade etmek isteyen müşterilerimizin taleplerini ancak üretici ya da ithalatçı firmaların koşulları doğrultusunda kabul edebiliyoruz. Çoğu firmanın bu konuda anlayışlı olduğunu , iyi niyet ve karşılıklı anlayış ile bu sorun yaşanmadan bu sürecin aşılabildiğini belirtmek isteriz. 

 

İstemeden yanlış ürün aldıkları için, değişim yapmak isteyen ya da aldıkları ürünü bir başka ürünle değiştirmek isteyen müşterilerimiz ,”Cayma Hakkı” kapsamında olmadan iade ettikleri ürünü hasarsız olarak , ambalajı ve faturası ile kargo masrafını üstlenmeyi kabul ederek adresimize, anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri ile gönderebilirler. Anlaşmalı olmadığımız kargo firmalarından gönderilen paketler teslim alınmayacaktır.

 

Ürünü göndermeden önce size gönderilen e-arşiv faturası üzerindeki iade formunu doldurmanız ve ürün ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. dermoailem.com dan alışveriş yapan ve faturası tanzim edilen ürün alıcısının kurum/kuruluş olması ve faturasının tüzel kişilik adına tanzim edilmiş olması durumunda adına tanzim edilen faturada kargo bedeli olması halinde kargo bedelinin düşülerek ürüne ait aynı bedel ve vergisel oranlarında ilave edildiği iade faturasınında tanzim edilmiş olması gerekmektedir. İade faturası tanzim edilmeyen bu durumlarda ürün iadesi firmamızca kabul edilir fakat iade bedeli müşteri tarafından dermoailem.com’a fiziken ulaştırılmadığı sürece bedel iadesi gerçekleştirilmez

 

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün dermoailem.com'a ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli, müşterinin alışverişinde kullandığı ödeme yöntemi ile kendisine iade edilir. Kapıda Ödeme sistemi kullanan müşterilerin ürün bedeli iadeleri firmamıza bildireceği banka hesap numaralarına iade edilecektir.

 

MAKYAJ ÜRÜNLERİ HAKKINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Makyaj ürünlerinin, bilgisayar ya da lcd ekranlı cihazların ekranlarındaki renkleri ile, gözle görülen renkleri arasında farklılık olabilir. Bu nedenle satın almayı düşündüğünüz ürünlerin renkleri konusunda emin olunuz. Makyaj ürünlerinde değişim ve iade kabul edilmemektedir.

 

Havale iadeleri 2 iş günü içinde Kredi Kartı iadeleri 3 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 gün arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

 

KOZMETİK VE DERMOKOZMETİK ÜRÜNLERİNDE TANITIM VE SAĞLIK BEYANI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ UYARI


Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerin yasal tanımı: Kozmetik ürün: İnsan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparatlar veya maddeler şeklindedir. Kozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, Hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, hastalığı önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Kozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Sitemizde belirtilen açıklamalar, üretici, ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımaz.

 

 

www.dermoailem.com

Biz bir aileyiz…

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR