Banyo Temizliği En Pratik Nasıl Yapılır?

Banyo Temizliği En Pratik Nasıl Yapılır

İster çalışıyor olsun ister ev hanımı olsun kadınların evde yaptığı rutin temizlik işleri arasında banyoda vardır. Banyo sık kirlenen ve temizliği zahmetli olan işlemlerden bir tanesidir. Bunun için banyo temizliği yaparken bazı pratik bilgileri bilmek işleri daha da kolaylaştıracaktır.

Banyo nemli, ıslak alanlar olduğundan temizliği olması gerektiği şekilde yapılmazsa mikrop ve zararlı organizmaların birikmesine neden olur. Zamanla biriken nem kireçlenmeye neden olacağında temizlik olması gerektiğinden çok daha zorlu bir hale dönüşecektir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için nereden başlayıp nasıl devam etmesi gerektiğini bilmek çok önemlidir.

Aşağıda bahsedeceğimiz pratik ipuçları sayesinde banyonuzu tertemiz bir hale dönüştürebilirsiniz.

Banyo Temizliği İpuçları

  • Banyoda fazlalıklar temizliği güçleştirdiği gibi banyonun dağınık bir görüntü oluşturmasına neden olur. Piyasada satışı yapılan düzenleyiciler vardır. Bunlardan satın aldığınızda yaptığınız temizliğiniz de gözle görülür hale gelecektir. 
  • Banyo temizliği yapmanın ilk kuralı doğru malzemeleri kullanmaktır. Temizlik sırasında kullanılan kurulama gerektirmeyen bezler işinizi kolaylaştıracaktır.
  • Banyo temizliğini her gün mutlaka yapmalısınız. Düzenli yapılacak temizlik işinizin daha kolay bitmesini sağlar.
  • Duştan çıktıktan sonra mutlaka banyo temizliğini yapmalısınız.
  • Duşakabin temizliğini yaparken yağ çözücü kullanın.
  • Cam duşakabinlerin temizliği bulaşık makinesi temizleyicisi ile daha kolay olduğu gibi daha temiz olacaktır.

Piyasa da farklı markalara ait Banyo Temizlik Ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünleri satın alırken uygun ürünü uygun alanda kullanmaya özen göstermelisiniz. Ogansia Moringa Özlü Banyo WC Sprey 750 ml banyo temizliğini pratik hale getiren ürünlerden bir tanesidir. Sitemizden satın alarak banyo temizliğinde kullanabilirsiniz.

Banyo Temizliği Nasıl Yapılır?

Banyo temizliği yapılırken hangi ürünü nerede kullanmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Yukarıda bahsettiğimiz gibi cam olan bölgeler bulaşık makinesi parlatıcısı ile kolay temizlenebilir.

Metal olan kısımlar için yağ çözücü kullanılabilir. Fayanslar ise parlak görülmesi açısından mutlaka uygun ürünlerle temizlenmelidir. Dolap içi ve dolabın dışını nemli bir bezle silerek ıslak kalmaması sağlanmalıdır. Banyo zemininde mob kullanımı zeminin daha temiz olmasını sağlayacaktır. Klozet sürekli temiz bırakılmalı ve kötü koku oluşmasının önlenmesi sağlanmalıdır.

Ev temizlik ürün çeşitleri için https://www.dermoailem.com/ sitemizi inceleyebilirsiniz.
Etiketler: banyo temizliği, banyo temizliği ipuçları, moringa özlü temizleyici, banyo temizliği nasıl yapılır
Mart 28, 2022
Listeye dön