• Hafta içi saat 16:00'ya Kadar Verilen Siparişler

  Aynı Gün

  Kargo

 • Tüm Ürünlerde Seçili Kargoda

  Kargo

  Bedava

 • %100 Orijinal Ürün

  Orijinal

  Ürün

KOZMETİK VE DERMOKOZMETİK ÜRÜNLERİNDE TANITIM VE SAĞLIK BEYANI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ UYARI'yı okumak için tıklayınız.
BantlarKurtsanRoll Yakı Kapsikumlu Delikli Yakı
BantlarKurtsanRoll Yakı Kapsikumlu Delikli Yakı

Roll Yakı Kapsikumlu Delikli Yakı 10' lu (ROLL1002)

0,00
Para Puan : 5
İndirim Oranı : %56 İndirim
Fiyat : ₺450,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺200,00(KDV Dahil)
Barkod : 869959282001510

Roll Yakı Kapsikumlu Delikli Yakı

Kapsikumlu Yakı bandı; vücudumuzda çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşan eklem ve adale ağrılarının hafifletilmesine yardımcı, ilaçlı bezlere verilen isimdir.Yakı bantları isimlerini, ilaçlı bezin içinde yakıcı bir kimyevi bulundurması dolayısıyla yakmak fiilinden almıştır.

Roll Yakı Kapsikumlu Delikli Yakı

Kapsikumlu Yakı bandı; vücudumuzda çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşan eklem ve adale ağrılarının hafifletilmesine yardımcı, ilaçlı bezlere verilen isimdir.Yakı bantları isimlerini, ilaçlı bezin içinde yakıcı bir kimyevi bulundurması dolayısıyla yakmak fiilinden almıştır.

Sık kullanıldığı alanların başlıcaları; bel, omuz, boyun, bacak ağrıları, çeşitli fıtık veyahut eklem kayması, kas sıkışması, artrit, burkulmalar ve gücenmeler veya acıya sebebiyet veren kas gerilmelerinin verdiği rahatsızlığın ciddi boyutta hafifletilmesidir.
Yakının içinde bulunan kimyasalar ağrılı bölgeye yapıştırıldıklarında cilt altına nüfuz ettikleri için, gebelik ve laktasyon döneminde fetüse ya da süt aracılığıyla bebeğe geçebileceği gerekçesiyle önerilmemektedir.
Ayrı olarak hassas cilde sahip kişiler, alerjik bünyeliler ve çocuklarda da kullanımı önerilmez.
Nasıl Kullanılır?
Yakı bandının üstündeki savunucuyu söküp çıkardıktan sonra, bandı ağrılı bölgenize yapıştırınız ve rehabilitasyonu mekanizmasının işlemesi için beklemeye başlayınız.
Satın aldığınız paketin içinden çıkan bantların her biri tek kullanımlıktır ve sadece kapladıkları alandan çıkan ağrıya karşı tesirlidir. Dolayısıyla sözgelimi sırt bölgenizde ya da bel fıtığından kaynaklı vücudunuzda yaygın olarak görülen ansızın fazla ağrılı bölge varsa, tesir görebilmek için her bir noktaya ayrı ayrı yapıştırmanız gerekir
Acı Verir mi?
Bantları yapıştırdıktan kısa bir müddet sonra, vicudunuzla temasını müteakip, ısınma işlemi otomatik olarak başlar ve git gide yanma hissiyatı artacaktır. Dolayısıyla, yakı bandı ile ağrı rehabilitasyonunun acısız ağrısız bir yol olduğunu söylememiz gerçek dışı olacaktır ancak yüksek etkili olma özelliğiyle, ele geçirilecek netice düşünüldüğünde, yakı bandı kullanımı ve çekilen acı performansı sonucunda önerilir.
Yakı Bandı Vücudumda Ne Kadar Kalmalı?
Deri altına yeterince nüfuz edebilmesi ve ağrınızı hafifletebilmesi ya da geçirebilmesi için yakı bandının meseleli bölgede en az 4 saat kalması gerekmektedir.
Ancak daha şiddetli ağrılar için 48 saate kadar tutulabilir. Cildinizi tahriş etmemesi için 48 saatten uzun tutmamaya önem vermelisiniz.
Nasıl Çıkarılır?
Kullanıcıların ehemmiyetli bir bölümü yakı bandı kullanımındaki en zor bölümün söküp çıkarma olduğunu bildirmişlerdir. Ne yazık ki çıkarken ağrıya sebebiyet veren bantları ıslatarak, oranla daha kolay çıkarabilirsiniz.
Yakı Bandının Etki Mekanizması Nedir?
Duyusal liflerde sinir mesajımını aracı moleküle verilen isim “p maddesi”dir. P maddesi, ağrının beyin tarafından idrak etmesine imkan sağlamaktadır.  Kapsikum denilen madde muhtevasıyla yakı bantları ağrılarımızı taşıma görevi gören sinir liflerimizde var olan p maddesinin ortadan kalkmasını sağlayarak, ağrının beyne iletilmesine mani olarak.
Ağrıya sebebiyet veren medikal vaziyetin rehabilitasyonunda yakı bantlarının rastgele bir tesiri yoktur. Ağrıyı geçirmez, yalnızca beyne iletilmesine sebebiyet vererek geçici olarak kişiyi deşarj olur. Hasılı analjezik başka bir deyişle ağrı kesicidi görevi görür.
Yakı Bandının Yararları:
Ağrı kesici görevi dışında pek bir yararı olmayan yakı bantlarının önerilme sebebi, oral yolla alınan analjeziklerden değişik olarak, cilt yoluyla ağrılı bölgeye direk temas ettiğinden , o bölgedeki sinir liflerini tesir altına almaktadır ve dolayısıyla kan yoluyla karışarak tesir gücünü tüm vücuttaki çeşitli ağrılara bölüştürmek yerine direk hedef bölgeye tesir etmesi nedeniyle, pek çok diğer ağrı giderici metottan daha tesirlidir.
Yan Tesirleri:
Cilde verebileceği tahriş vaziyeti dışında, ciddi bir yan tesiri bildirilmemiştir. Alerjik bünyeleri olan kişiler ile hassas ciltli kişilerde dikkatle kullanılmalıdır.
Ayrı olarak değişik ağrı kesicilerin tesirindeyseniz, doz aşımı meselesi yaşamamak için bir kaç saat ara verdikten sonra yakı rehabilitasyonunuzu başlatmalı ve yakılar vücudunuzdayken, değişik tabletleri oral yolla almaktan kaçınmalısınız.
Bu tavsiyeleri izleyerek yan tesirlerinden asgari şekilde etkilenebilir veyahut hiç etkilenmeyebilirsiniz.
Yakı Bandı İle Banyo Yapılır mı?
Etki mekanizmasına sekte vuracağından, yakı bandını uygulamadan kısa bir süre önce ayrıntılı bir duş olarak iyice arınmanızı öneriyoruz. Çünkü bantların vücudunuzda durduğu süre süresince banyo yapmamanız yararınıza olacaktır.
Yakı Bandı Kaç Gün Durmalı?
Günden ziyade saat birimiyle cevaplayacak olursak yakı bandı vücudunuzda en az 4-8 saat, kimi vaziyetlerde 48 saate yani 2 güne kadar durabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR