Diş İpi

Diş ipi, diş aralarındaki plakları ve artıkları temizlemek için kullanılan bir araçtır. Diş fırçası ile birlikte kullanıldığında etkili bir şekilde diş temizliği yapar ve diş çürüklerini önler. Diş ipi, diş eti sağlığını da korur ve diş eti hastalıklarını önler. Farklı tiplerde diş ipleri bulunmaktadır, genellikle naylon veya poliüretan malzemeden yapılırlar. Diş ipi, diş hekimleri tarafından önerilen önemli bir diş bakım aracıdır ve günde en az bir kez kullanılması önerilir.

Diş İpi Ürünleri

Diş ipi, dişler arasındaki küçük boşluklara ve diş etleri ile dişler arasındaki alanlara giren yiyecek ve plak birikimini çıkarmak için kullanılan bir araçtır. Diş fırçalama, diş eti hastalığı ve diş çürümelerinin önlenmesinde önemlidir. Diş ipi ürünleri, farklı tipte diş ipleri (normal diş ipi, mentollü diş ipi, çözünebilir diş ipi vb.), diş ipi tutucuları, diş eti bakım ürünleri gibi ürünleri içerir. Diş ipi ürünleri, birçok farklı boyda ve şekilde mevcuttur ve diş etlerinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için diş ipi kullanmayı bir alışkanlık haline getirmeniz gerekmektedir.

Diş İpleri Fiyatları

Diş iplerinin fiyatları marka, paket içeriği ve satış yapıldığı mağaza ya da internet sitesine göre değişebilir. Ortalama olarak 35-120 TL arasında fiyatlar gözlemlenebilir. Fakat kalitesine göre diş ipleri daha pahalı olabilir.

Diş İpi Ürün Markaları

Oral-B, Colgate, GUM, Johnson & Johnson, Waterpik, Philips Sonicare, DenTek, Reach, Tom's of Maine, Crest, Sensodyne, TePe, Meridol markalarının iş ipi ürünlerini dermoailem.com da inceleyebilir kampanyalı en ucuz fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

Diş İpi Ürünleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş ipi doğru kullanıldığında dişler arasındaki plakları ve yiyecek kalıntılarını temizler, diş çürümesinin önüne geçer, diş eti hastalıklarını engeller. Diş ipi seçerken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

Diş ipleri farklı tiplere sahiptir, ihtiyaca uygun olarak seçilmelidir. İnce veya kalın, ayrık veya yan yana dişler için farklı diş ipleri tercih edilmelidir.

Diş ipi malzemesi önemlidir. Genellikle naylon, poliester veya polietilen tercih edilir. Bu malzemeler sağlam ve dayanıklıdır.

Diş ipi kokusuz ve lezzetsiz olmalıdır. Aromalı diş ipleri tercih edilmemelidir çünkü yapay tatlandırıcılar diş etlerinin hassasiyetine neden olabilir.

Diş ipleri farklı formlara sahiptir. Bazıları düz, bazıları ise kıvrımlıdır. Kıvrımlı diş ipleri diş aralarındaki plakları daha iyi temizlerken, düz diş ipleri ise daha kolay kullanıma sahiptir.

Diş ipi genişliği diş boşluğuna uygun olmalıdır. Çok geniş bir diş ipi diş etlerine zarar verirken, çok dar bir diş ipi ise diş aralarını tam olarak temizlemez.

Diş ipleri farklı renklerde olabilir. Birden fazla kişi aynı diş ipini kullanıyorsa renkli diş ipleri tercih edilebilir. Bu sayede diş iplerinin kimin olduğu kolaylıkla anlaşılır.

Diş ipleri tek kullanımlık bir ürün olmalıdır. Kullanımdan sonra tekrar kullanılmamalıdır.

Diş ipi kullanımı diş fırçalama işleminden sonra yapılmalıdır. Diş aralarında kalan yiyecekler diş fırçasıyla çıkarılamadığı için diş ipi kullanımı önemlidir.

Diş ipi kullanımında aşırı güç kullanılmamalıdır. Bu diş eti hassasiyetine ve kanamalarına neden olabilir.

Diş ipi kullanımı, diş ve diş eti sağlığı için önemlidir. Bu nedenle diş ipi seçimi doğru yapılmalıdır.

 

1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR